Zabiegi i pozycje Reiki na I stopniu – podstawowe

 

Takata prowadzi zabieg Reiki, w tle z prawej Hayashi – Hawaje 1937-1938

Zabieg podstawowy jest tym co uczymy się jako pierwsze na I stopniu Reiki i zdumiewającą skuteczne przez cały nasz rozwój.  Codzienne zabiegi pozwalają na wzmocnienie naszego ciała na każdej płaszczyźnie i „wymuszenie” lub pobudzenie do działania – uzdrawiania.

Z mojego doświadczenia Reiki doskonale działa na uzdrawianie naszego ciała energetycznego, ale także przyspiesza fizyczne leczenie (krócej trwa grypa, mniejsze są powikłania pochorobowe, szybciej leczymy się z kontuzji – co zazwyczaj jest uzależnione od oczyszczenia płaszczyzny energetycznej, potem idzie zdecydowanie łatwiej).

Wspomniałem o codziennych zabiegach… Takata lecząc się u doktora Hayashi przebywała w jego klinice przez parę miesięcy. Parę miesięcy ciągłych, codziennych zabiegów! Jej uzdrowienie nie stało się nagłym cudem a wynikiem codziennych zabiegów Reiki. I w tym tkwi cały sekret. Nawet dopiero zaczynając swoją drogę z Reiki, już na I stopniu mamy ogromne możliwości pomocy zarówno innym jak i sobie.

To właśnie częstotliwość zabiegów i skupieniu się na konkretnej dolegliwości (np. na kontuzję kolana zróbmy parę dni pod rząd zabieg trwający od 15 do 30 min – efekty po paru dniach mogą pozytywnie zdziwić) daje najlepsze efekty.

Dość gdybania. Czas na zabieg!

Najlepiej do przeprowadzania zabiegów sprawdzają się składane stoły do masażu. Wygodne zarówno dla przekazującego energię jak i dla odbiorcy.

Zadbajmy o kocyk (syntetyczna skóra stołu bywa nieprzyjemna w dotyku) poduszkę typu jasiek (pod głowę lub częściej pod kolana lub brzuch gdy leżymy na nim) i jednorazowe chusteczki gdy robimy zabiegi na twarzy.

Obym ręce, ściągnij zegarki, bransoletki, pierścionki. Wycisz się i połącz.

Kładź dłonie delikatnie, nie naciskaj, zachowaj kontakt fizyczny przy zmianie pozycji (by wyciszona osoba nie wystraszyła się nagłego, ponownego dotknięcia).

Zapytaj o zgodę przy pozycjach wrażliwych (piersi, pośladki, v-ka).

Gdy osoba jest spoza Reiki, wykonując na niej pełen ok 45-60 min zabieg mogą występować objawy oczyszczania się, które zazwyczaj szybko ustępują.

Zwrócić uwagę w składanych intencjach na integralność pewnych obiektów w ciele (od ciąży po bajpasy, śruby pooperacyjne), by nie zostały wydalone przez organizm jeśli mu w jakiś sposób przeszkadzają.

Reiki jest proste! I inteligentne. Im prostsze intencję tym lepiej. Energia przechodzi przez ubrania, koce i inne „przeszkody” a więc bez obaw. A po II stopniu to już w ogóle (;)).

Zabieg podstawowy składa się z 3 części (rejon głowy, rejon brzucha, rejon pleców) a każda zawiera 4 pozycje (stąd nazywana też zabiegiem zegarowym lub pozycjami zegarowymi – 12 części)

(większość opisów i zdjęć pochodzi ze wspaniałej książki „Reiki – wylecz się sam” autorstwa Brigitte Muller i Horsta Hinthera w linii Usui-Shiki-Ryoho a więc i z linii z której sam jestem. Na seminariach możemy się spotkać z paroma pozycjami więcej, ale nie wpływa to na sposób przekazywania wiedzy uczniom. Przytoczę tu najbardziej podstawowe pozycję, które zwoje źródło mają u doktora Hayashego – uznawanego za pomysłodawcę pozycji w Reiki):

Składamy dłonie w mudrę – palce razem, palce obu dłoni stykają się opuszkami, reszta szerzej – przypomina to literę A lub trójkąt. Prosimy o połączenie. Niezależnie od wiary możemy powiedzieć np. „Proszę Boże wypełnij mnie energią Reiki na wszystkich płaszczyznach mej egzystencji, połącz mnie z Matką Ziemią a nadwyżkę tej energii poprzez moje dłonie przekaż na mą intencję”. Tekst ten można modyfikować pod siebie, zamiast Boga wymienić Źródło.

Ważne są trzy aspekty podczas połączenia:

1 – prosimy o połączenie i przepływ przez nas energii.

2 – łączymy się z Ziemią w celu uziemienia siebie/stabilności/racjonalności w tym co robimy.

3 – energia ma nas wypełnić a dopiero nadwyżka tej energii jest przekazywana dalej. Sami się wypełniamy, uzdrawiamy a następnie będąc kanałem przekazu energii, przekazujemy ją dalej.

 

 Pozycja pierwsza: 

Pozycja pierwsza: dłonie przykrywają twarz poprzez oczy energetyzujemy całe ciało.

Na czole, oczach i policzkach – zwłaszcza na kłopoty z oczyma, katarakcie i jaskrze, zatoki przynosowe i czołowe, katar, uczulenia, astma, nerwy mózgu, przysadka mózgowa, szyszynka.

Równoważy przysadkę i szyszynkę, odpręża przy stresie.

 

Pozycja druga: 

Dłonie przykrywają skronie, równoważenie półkul mózgowych.

W bok od skroni, nerwy oczu. Równoważy półkule mózgowe: prawą (intuicja, mądrość) i lewą (myślenie racjonalne). Także przydatne przy stresie.

 

Pozycja trzecia: 

Dłonie z tyłu głowy tak, że oddziałujemy np. na wzrok.

Potylica, na rdzeniu przedłużonym. Oczy, wzrok, bóle głowy, krwawienie z nosa, katar sienny, zatoki przynosowe, udar mózgu, dolegliwości trawienne, lęki, szok, troski. Uspokaja i rozjaśnia myśli.

 

Pozycja czwarta: 

Dłonie przykrywają grasice i szczyty płuc.

Po bokach i na przodzie szyi. Tarczyca, ważne dla przemiany materii, nadwaga i niedowaga, palpitacje i dygotanie serca, angina, grypa wysokie i niskie ciśnienie krwi, irytacje, frustracje, trudności komunikowania się wyrażanie samego siebie.

 

Pozycja piąta: 

Dłonie na żebrach i pod żebrami (prawa strona) przykrywają wątrobę oraz woreczek żółciowy.

Z prawej pod piersią i w talii. Wątroba, woreczek żółciowy, część żołądka, trzustka, dwunastnica, poprzecznica jelita grubego, żółtaczka, kamienie żółciowe, hipoglikemia, cukrzyca, odtruwanie, smutek, irytacje, depresja, tłumione niedomagania chroniczne, zaburzenia równowagi.

 

Pozycja szósta: 

Dłonie na żebrach i pod żebrami (lewa strona) przykrywają żołądek, śledzionę i trzustkę.

Z lewej pod piersią i w talii. Część żołądka, wyrostek trzustki (wytwarzanie insuliny i enzymów), śledziona, poprzecznica jelita grubego, jelito cienkie, niedokrwistość, białaczka, system obronny, cukrzyca, grypa, infekcje, AIDS, rak.

 

Pozycja siódma: 

Dłonie na talii, nad i pod pępkiem przykrywają jelito cienki oraz grube.

Jedna dłoń nad pępkiem, druga na żołądku. Splot słoneczny, żołądek, jelita, serce, trawienie, limfa, szok, emocje, depresje.

Ok 2 cm pod pępkiem znajduje się centrum energii hara.

 

Pozycja ósma:

Dłonie na pachwinach przykrywają pęcherz oraz narządy rodne.

Dłonie ułożone w literę V (v-łka) na podbrzuszu. Narządy podbrzusza, jelita, jajniki, pęcherz, moczowody, krążenie, trawienie, z prawej ślepa kiszka, nowotwory piersi, kurcze, dolegliwości klimakteryczne, bóle pleców, nowotwory jajników, macicy i pęcherza.

 

 

Pozycja dziewiąta: 

Dłonie na górnej części pleców przykrywają górną część płuc.

Kaszel, bronchit, stres, kłopoty z karkiem, dolegliwości pleców i barków.

 

Pozycja dziesiąta: 

 

Dłonie na środkowej części pleców przykrywają dolną część płuc.

Płuca, nadnercza, bóle pleców, stres i szok.

Pozycja jedenasta: 

Dłonie na dolnej części pleców przykrywają nerki i nadnercza.

Nerwy, serce, płuca, nadnercza, nerki, bóle pleców, szok, uczulenie, katar sienny, stres, odtruwanie.

 

Pozycja dwunasta: 

Dłonie na wysokości zwieracza, literka „T”.

Centrum energii przy kości ogonowej, Rwa kulszowa, nerwy, prostata, dolegliwości pochwy, pęcherz, hemoroidy.

Na koniec zabiegu, wykonujemy technikę oczyszczania krwi (Ketsueki Kokan Ho), która jest technika uwalniająca organizm od toksyn.

– Kładziemy jedną dłoń na karku a drugą, palcem wskazującym i środkowym (kręgosłup pomiędzy palcami) przesuwamy wzdłuż kręgosłupa nieparzystą ilość razy np. 3, 5 czy 7 razy. Diabetykom wykonujemy to w odwrotną stronę. 

Dmuchnij w łonie 3 x podziękuj przy tym 3 razy za połączenie. 

Pozycje dodatkowe: https://reikiusui.com.pl/zabiegi-reiki-pozycje-dodatkowe/

Jedna odpowiedź do “Zabiegi i pozycje Reiki na I stopniu – podstawowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *